ADAC Rallye Deutschland: Jan Kopecký a Pontus Tidemand mají „double“ pro značku ŠKODA

› Historický okamžik na Německé rally: ŠKODA a Jan Kopecký z kategorie WRC 2 byli vůbec poprvé v historii v celkovém vedení podniku mistrovství světa rally
› Piloti ŠKODA Motorsport vedou na prvních dvou příčkách Německou rally v kategorii WRC 2
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan i Pontus v extrémně náročném počasí jasně ukazují své skvělé řidičské umění“
› Zatímco Jan Kopecký má nejlépe vykročeno k vítězství, Tidemand si může s předstihem zajistit mistrovský titul kategorie WRC 2

Bosen/Německo, 18. srpna 2017 – Posádky týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) a Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) jsou po první etapě Německé rally (ADAC Rallye Deutschland) na první a druhé pozici ve své kategorii. Již na první rychlostní zkoušce, která se jela ve čtvrtek večer v Saarbrückenu, přepsal český šampion Jan Kopecký historii: zkoušku vyhrál a bylo to vůbec poprvé, kdy vedl vůz kategorie WRC 2 i celkové pořadí pořadí podniku mistrovství světa. Během pátku si Kopecký v kategorii WRC 2 udržel vedení s náskokem 5,8 sekundy na druhého Pontuse Tidemanda. Pakliže by toto pořadí vydrželo až do nedělního konce Německé rally, získal by Švéd z týmu ŠKODA Motorsport s předstihem mistrovský titul v kategorii WRC 2.

První etapa desátého podniku letošního ročníku mistrovství světa – Německé rally – se jela na rychlých a úzkých asfaltových tratích v německém Sársku, stejně jako na náročných malých cestách s bezpočtem ostrých zatáček ve vinicích kolem řeky Mosely. Během ranních jízd panovaly na trati kvůli slabému dešti nepředvídatelné podmínky, vycházející ze střídání suchých a vlhkých úseků trati. „Myslel jsem, že na trati bude více mokrých úseků, a tak jsem zvolil měkké pneumatiky, což možná nebyla nejlepší volba,“ řekl Jan Kopecký, který byl po pěti rychlostních zkouškách ve vedení o 5,9 sekundy před Pontusem Tidemandem. „Na poslední zkoušce jsem přejel odbočku, ale kromě toho jsem neměl žádné potíže,“ komentoval svůj výsledek vedoucí muž kategorie WRC 2 ze Švédska.

Po polední přestávce začalo před druhými jízdami hustě pršet. Po opatrnějším přístupu během první odpolední zkoušky mezi vinicemi zajel Tidemand na další zkoušce nejrychlejší čas, díky kterému si upevnil druhou pozici. I přesto, že Jana Kopeckého postihl mírný defekt, pilot vozu ŠKODA FABIA R5 udržel své vedení až do konce páteční etapy.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek byl z výkonu obou továrních jezdců potěšen. „Jan i Pontus v extrémně náročném počasí jasně ukazují své skvělé řidičské umění. Byli rychlí, velmi koncentrovaní a předvedli bezchybné výkony.“

V sobotu se Německá rally pojede v legendárním vojenském prostoru Baumholder na vysilujících a rychlých betonových cestách určených pro tanky. Jsou lemované samostatně stojícími velkými kameny, zvanými „Hinkelstein“, které čekají na sebemenší zaváhání pilotů. Po pátečních deštích předpověď slibuje až do konce rally příjemnější slunečné počasí. Aby mohl být Pontus Tidemand po Německé rally předčasně korunován na mistra světa kategorie WRC 2, nesmí jeho rival Teemu Suninen vyhrát a on skončit na horší než čtvrté pozici.

Průběžné pořadí ADAC Rallye Deutschland po první etapě (WRC 2)

Číslo dne: 1
Vůbec poprvé v historii mistrovství světa vedl vůz kategorie WRC 2 celkové pořadí. Podařilo se to Janu Kopeckému potom, co vyhrál první rychlostní zkoušku.