Italská rally na Sardinii: Kopecký/Dresler si s vozem ŠKODA dojeli pro své první letošní vítězství v kategorii WRC 2

› Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) dosáhli svého prvního vítězství při své třetí účasti v rally na Sardinii
› Český šampión dosáhl na 19 rychlostních zkouškách 13 nejlepších časů a posunul se na páté místo v celkovém hodnocení šampionátu
› Jako druhá dojela posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (ŠKODA FABIA R5) týmu Printsport, která zajistila pro značku ŠKODA „double“

Alghero/Itálie, 11. června 2017 – Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (ŠKODA FABIA R5) si na Italské rally na Sardinii dojeli dominantním stylem pro vítězství v kategorii WRC 2. Svoji pozici si udrželi již od druhé rychlostní zkoušky. Během svého třetího účinkování na tomto středomořském ostrově dosáhli svého prvního vítězství v kategorii WRC 2 a na 19 absolvovaných rychlostních zkouškách zajeli 13 nejrychlejších časů. Pro Jana Kopeckého je vítězství na Sardinii jeho třetím triumfem v kategorii WRC 2, je to také jeho první rally v rámci WRC, která se jela na šotolinovém povrchu. Na druhém místě dojela posádka s vozem ŠKODA FABIA R5 Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn týmu Printsport, kteří zajeli tři nejrychlejší časy kategorie WRC 2.

Poslední čtyři rychlostní zkoušky s celkovou délkou 42 kilometrů, které se odjely během slunečné neděle, byly pro všechny týmy velmi náročné. „Tratě byly velmi rozbité, což platí zejména pro druhou pasáž poslední zkoušky. Dnešek byl pouze o tom dojet do cíle a udržet si druhé místo ve WRC 2,“ řekl v cíli norský mladík Ole Christian Veiby. Druhá pozice v rámci WRC 2 pro něj znamenala posun na šesté místo v šampionátu World Rally Championship, těsně za Jana Kopeckého.

Český šampión svedl na Sardinii prestižní souboj s jezdcem Fordu Ericem Camillim (na Sardinii nejel o body v kategorii WRC 2) o vítězství ve třídě R2. Na konci druhé etapy měl Kopecký náskok 0,9 sekundy. V průběhu posledního dne se jezdec ŠKODA rozhodl pro bezpečné vítězství v kategorii WRC 2. „Bylo by hezké zůstat před Camillim, ale jel příliš na hraně, zatímco já potřeboval dojet bez zbytečného riskování na první pozici v kategorii WRC 2 a zajistit si body do šampionátu,“ řekl Kopecký. Předposlední zkouška byla přerušena kvůli nehodě Haydona Paddona, jenž se svým vozem zablokoval trať. Poslední krátká zkouška znamenala pro Jana Kopeckého a jeho spolujezdce Pavla Dreslera 13. vítěznou rychlostní zkoušku na Italské rally na Sardinii.

Šéf ŠKODA Motosport Michal Hrabánek byl s výkonem české posádky spokojený: „Jan a Pavel byli velmi rychlí, jeli hlavou a chytře. Gratuluji také dvojici Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn ke druhému místu a jejich skvělému výkonu. Zatímco mnoho našich soupeřů se v kategorii WRC 2 potýkalo s problémy, my jsme šťastní z absolutně bezproblémové funkčnosti vozů ŠKODA FABIA R5 v obou týmech,“ komentuje Hrabánek.

Na stupních vítězů ve městě Alghero tým ŠKODA Motorsport oslavil sedmý článek své vítězné série v sezóně 2017, celkově jde o desátý triumf ve WRC 2 v řadě pro vůz ŠKODA FABIA R5. Z posledních 18 podniků WRC 2 zvítězila česká automobilka v 17 rally.

Celkové výsledky Italské rally na Sardinii (WRC 2)

Číslo dne: 7
Šťastná sedmička znamená pro značku ŠKODA sedmé vítězství v řadě v šampionátu World Rally Championship (WRC 2) v roce 2017.