Jan Kopecký a ŠKODA stále dominují kategorii WRC 2 Francouzské rally na Korsice

› Po druhém dni Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem s vozem ŠKODA FABIA R5 jasně dominují kategorii WRC 2 čtvrtého kola letošní sezóny mistrovství světa
› Týmoví kolegové Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn jsou v předběžném žebříčku po problémech s převodovkou ve své kategorii třetí
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Další Janova skvělá jízda. Škoda, že O.C. měl smůlu, která mu zabránila bojovat o druhé místo.“

Bastia, 7. dubna 2018 – Tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport – Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) – pokračuje ve své dominanci v kategorii WRC 2 na Francouzské rally na Korsice. Jejich mladí týmoví kolegové Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) se po těsném souboji dostali před poslední rychlostní zkouškou dne na druhé místo v předběžném hodnocení jejich kategorie. Avšak po zaseknutí převodovky na prvním stupni se opět propadli na třetí pozici za italského jezdce Fabia Andolfiho, jedoucího s privátně nasazeným vozem ŠKODA.

První sobotní rychlostní zkouška byla pro všechny posádky intenzivním budíčkem. Na severu Korsiky měla připraveno 35 kilometrů. Mladý jezdec týmu ŠKODA, O.C. Veiby, byl dokonale probuzený a na této celkově páté rychlostní zkoušce zajel svůj první nejrychlejší čas v kategorii WRC 2. Jan si současně s tím zvětšil svůj náskok ve vedení. „Byl to pro nás velmi dobrý start, ale rychlostní zkouška byla velmi náročná. Možná jsem byl na konci až příliš opatrný. Ale v nájezdech do zatáček musíte vždy očekávat překvapení v podobě štěrku na trati,“ komentoval své působení Jan Kopecký.

Jeho norský týmový kolega po své první vyhrané rychlostní zkoušce ve WRC 2 zářil štěstím. „Našel jsem opravdu skvělý rytmus a prostě jsem tlačil na pilu,“ smál se Veiby na konci první sobotní rychlostní zkoušky. A tento rytmus mu vydržel i do šesté rychlostní zkoušky, v níž taktéž zajel nejrychlejší čas. V té následující jej nejrychlejším časem překonal vedoucí muž dané kategorie, Jan Kopecký.

Po poledni na posádky ŠKODA čekalo opakování ranních rychlostních zkoušek a další zkouška jejich rychlosti na ostrově ve Středozemním moři. Ve druhé jízdě po nejdelší sobotní zkoušce s délkou 35 kilometrů, vedoucí z města Cagnano do Canari, byl nejrychlejší Kopecký, následovaný Veibym, který se po těsném boji dostal až na druhou pozici v kategorii WRC 2. Další dvě rychlostní zkoušky patřily opět Kopeckému. Na poslední zkoušce dne se ale převodovka Veibyho vozu ŠKODA FABIA R5 zasekla na prvním rychlostním stupni. Časová ztráta jej stála možné druhé místo v kategorii WRC 2.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek komentoval: „Opět Janova skvělá jízda, jel s vozem bez technických potíží, rychle a bezchybně. Škoda, že O.C. měl smůlu, která mu zabránila bojovat o druhé místo. Během servisu na konci dne mu vůz opravíme. Rally ještě neskončila, v neděli nás čeká ještě dlouhá cesta do cíle.“

Během posledního dne na posádky čeká nejdelší rychlostní zkouška celé rally. Měří více než 55 kilometrů a vede po zatáčkovitých horských silnicích. Po ní bude následovat ještě „Power Stage“ s délkou 16 kilometrů. Vítěz přijede na stupně vítězů v Ajacciu kolem 15. hodiny.

Průběžné pořadí Francouzské rally na Korsice po 2. dni (WRC 2)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 2:51.30,6 h
2. Andolfi/Scattolin (I/I), ŠKODA FABIA R5, +3.04,3 min
3. Veiby/Skjaermœn (N/N), ŠKODA FABIA R5, +3.49,9 min
4. Bonato/Boulloud (F/F), Citroën C3 R5, +7.05,9 min
5. Pieniazek/Mazur (PL/PL), ŠKODA FABIA R5, +12.08,9 min

Číslo dne: 6
Ve všech šesti rychlostních zkouškách druhého dne rally vyhrály v kategorii WRC 2 tovární týmy ŠKODA ve složení Kopecký/Dresler (4) a Veiby/Skjaermœn (2).