Korsická rally: jasné vítězství Andrease Mikkelsena ŠKODA drží první dvě místa v celkovém hodnocení třídy WRC 2

› Andreas Mikkelsen a spolujezdec Anders Jæger-Synnevaag s vozem ŠKODA FABIA R5 slaví na Korsické rally vítězství typu start-cíl
› Jan Kopecký a Pavel Dresler si po stíhací jízdě zajistili cenné body do třídy WRC 2
› ŠKODA má aktuálně zásluhou Pontuse Tidemanda a Andrease Mikkelsena první a druhou pozici v celkovém hodnocení kategorie WRC 2
› Norská juniorská posádka Veiby/Skjaermœn skončila s privátním vozem ŠKODA FABIA R5 na 5. místě

Bastia/Korsika, 9. dubna 2017 – Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila s vozem ŠKODA FABIA R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 neohroženě stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.

„Je to prostě fantastické: druhý start s vozem ŠKODA FABIA R5 a druhé vítězství. Na 54 kilometrů dlouhé nedělní speciální zkoušce jsem kontroloval svoji rychlost, chtěl jsem si bez velkého rizika udržet náskok tak, abych nepřišel o úspěch na konci soutěže. Důležité pro mě bylo, abych neztratil koncentraci. A to se podařilo. Chtěl bych poděkovat svému týmu, že mi postavil tak skvělé auto,“ řekl v cíli nadšeně Andreas Mikkelsen, který zajel celkem sedm nejlepších časů.

Také Jan Kopecký byl po problémech s řízením během prvního dne nakonec v cíli spokojený. „Myslím, že kdyby nebyly problémy, skončil bych jednoznačně na stupních vítězů,“ dodal český mistr. S body získanými za 7. místo je nyní Kopecký na šesté pozici v celkovém hodnocení šampionátu WRC 2.

Smůlu měla mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn. Defekt na nejdelší rychlostní zkoušce během finálového dne stál tuto dvojici do té doby jasné čtvrté místo. Veiby se ale během své první asfaltové rally ukázal v tom nejlepším světle a po Korsické rally se posunul na 5. místo v žebříčku WRC 2.

Ve třídě WRC 2 slaví ŠKODA nejen čtvrté vítězství v řadě, Andreas Mikkelsen a Pontus Tidemand (ten na Korsice nestartoval) jsou navíc se shodným ziskem 50 bodů společně ve vedení šampionátu.