Německá rallye: Jezdec ŠKODA Jan Kopecký ve vedení kategorie WRC 2 – Rovanperä na páté pozici

› Tovární posádka ŠKODA ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler má s vozem ŠKODA FABIA R5 pod kontrolou vedení v kategorii WRC 2 devátého kola mistrovství světa
› Po druhém dni má mladý pilot ŠKODA Motorsport Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem stupně vítězů na dosah ruky
› Posádky ŠKODA zajely na sedmi rychlostních zkouškách konaných ve čtvrtek a v pátek šest nejrychlejších časů

Bosen, 17. srpna 2018 – Po druhém dni Německé rally ADAC Rallye Deutschland (16.–19. 8. 2018) jsou v průběžném vedení v kategorii WRC 2 nově korunovaní mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ). Jejich mladí týmoví kolegové Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen jsou na pátém místě a po chytré jízdě mají na dosah stupně vítězů.

Německá rallye odstartovala ve čtvrtek večer speciální rychlostní zkouškou v ulicích obce St. Wendel, vzdálené přibližně 36 kilometrů severozápadně od hlavního města spolkové země Saarbrückenu. Na krátké trati tovární posádky ŠKODA ukázaly, že jsou skutečnými asfaltovými mistry. Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen (FIN/FIN) zajeli druhý nejrychlejší čas celkově, těsně za nimi pak byli Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N), kteří tentokrát nejsou registrováni v kategorii WRC 2, a dále mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ). Ve třídě RC 2 držela právě tato trojice první tři místa. Kopecký k tomu dodal: „Na těchto ulicích bylo řízení vozu ŠKODA FABIA R5 velkou zábavou, nicméně skutečná rallye začne až zítra.“

„Skutečnou rallye“ Kopecký myslel rychlostní zkoušky na známých vinicích kolem řeky Mosely, které na posádky čekaly v pátek. Během první zkoušky pátečního dopoledne bylo slunečné počasí, avšak na odpolední průjezdy předpověď naznačovala déšť. Na soutěžící čekala skutečná výzva na úzkých cestách, které byly v zatáčkách často pokryté blátem. Zatímco Jan Kopecký zajel nejrychlejší čas a dostal se do vedení, 17letý Kalle Rovanperä zvolil opatrnější přístup a byl na páté pozici.

Na třetí rychlostní zkoušce se objevil predikovaný déšť. Kopecký se rozhodl defenzivní jízdou udržet vedení v kategorii WRC 2. „Deset kilometrů po startu rychlostní zkoušky začalo hustě pršet. Na některých místech trati byly dokonce kaluže,“ řekl po dojetí mistr České republiky.

Jeho týmový kolega Kalle Rovanperä, startující ve startovním poli později, byl deštěm znevýhodněn mnohem více, ztratil drahocenný čas a propadl se na osmou pozici. „Mohli bychom jet mnohem rychleji, ale byli jsme opatrní,“ shrnul své působení mladý Fin. Po zajetí nejrychlejšího času na čtvrté rychlostní zkoušce se v průběžné klasifikaci kategorie WRC 2 posunul na sedmé místo.

Po polední servisní přestávce na posádky čekalo opakování dopoledních rychlostních zkoušek a předpověď počasí byla opět nevyzpytatelná. Odpoledne ale nepršelo a Jan Kopecký po zajetí tří nejrychlejších časů zvýšil své vedení na více než 22 sekund. Jeho mladý týmový kolega Kalle Rovanperä skončil páteční etapu po chytré jízdě na páté pozici, z níž má stále v dohledu stupně vítězů. V sobotu (18. srpna) se pojede osm rychlostních zkoušek převážně ve vojenském újezdu Baumholder, a to včetně známé rychlostní zkoušky „Panzerplatte“.

Výsledky Německé rallye po druhém dni (WRC 2)

Číslo dne: 6
Během prvních dvou dní Německé rallye zajely posádky ŠKODA šest nejrychlejších časů. Jan Kopecký vyhrál třikrát, Kalle Rovanperä dvakrát a Fabian Kreim jedoucí za ŠKODA Deutschland jednou.