Piloti značky ŠKODA postupují na Rally Itálie vpřed

› Jan Kopecký na Sardinii bojuje o třetí místo v celkové klasifikaci WRC 2 a při svém návratu do mistrovství světa tak bojuje o umístění na stupních vítězů
› Mistr Evropy Esapekka Lappi vyhrál v sobotu tři rychlostní zkoušky s vozem ŠKODA Fabia R5 - triumf na legendárním „Micky´s Jump“
› Po rekordní sobotě čeká ve finálový den ještě 45,80 km

Alghero 13. června 2015 – Tovární jezdci značky ŠKODA Jan Kopecký a Esapekka Lappi se o „leteckém dnu“ na Rally Italia posunuli vpřed. Asijsko-pacifický šampion Jan Kopecký se v celkové klasifikaci WRC 2 propracoval na třetí místo a při svém návratu do mistrovství světa FIA v rally (WRC) bojuje o místo na stupních vítězů. Mistr Evropy Esapekka Lappi vyhrál na 212 km rychlostních zkoušek nejdelší etapy této sezóny mistrovství světa s novým vozem ŠKODA Fabia R5 tři rychlostní zkoušky – mezi nimi obě s legendárním skokem „Micky´s Jump“.

„Spousta diváků, krásné tratěi, nádherné skoky – na Rally Itálie to byla úžasná sobota. Ukázali jsme, jaký potenciál se skrývá ve voze ŠKODA Fabia R5,“ komentoval to Lappi. Při prvním průjezdu nejdelší rychlostní zkouškou „Monte Lerno“ v délce 42,22 km získal 24letý jezdec se spolujezdcem Janne Fermem na druhého Ukrajince Jurije Protasova náskok 25,7 sekund. I při druhém průjezdu byl Lappi s odstupem nejrychlejším jezdcem ve WRC 2. Při své rychlé jízdě zvládl „létající Fin“ úspěšně i „Micky´s Jump“, na kterém piloti se soutěžními speciály létají až 40 metrů daleko.

Lappi, který v pátek promarnil své šance na vítězství po kolizi s kamenem, vylétl v celkové klasifikaci WRC 2 z 26. místa na začátku dne na desátou pozici. Stejně rychlý byl na trati při teplotách až 40 stupňů Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem. „Zkusili jsme jet rychle a zároveň bez velkého rizika. Nebylo to jednoduché, protože na trati byla spousta velkých kamenů,“ řekl zkušený 33letý jezdec: „Mým cílem je přivézt domů z vystoupení na Sardinii dobré umístění.“

V neděli jsou na programu na obávaných šotolinových tratích středomořského ostrova Sardinie poslední čtyři rychlostní zkoušky a pouhých 45,80 km.

Číslo dne pro Rally Itálie: 16

Esapekka Lappi se v sobotu vypracoval v celkové klasifikaci WRC 2 o 16 míst vpřed. Poté, co v pátek tento finský jezdec ztratil téměř půl hodiny, patřil v sobotu k nejrychlejším. Na rychlostních zkouškách 13 (Coiluna – Loelle 1), 14 a 19 (Monte Lerno 1 a 2) zajel Lappi nejrychlejší čas. Tak v tomto roce vyhrál již deset rychlostních zkoušek ve WRC 2.