Rally Český Krumlov: třetí vítězství v řadě pro Jana Kopeckého a tým ŠKODA

› Kopecký/Dresler (ŠKODA FABIA R5) zůstali neporaženi v českém šampionátu (MČR)
› ŠKODA slaví třetí vítězství v řadě v MČR a současně zvítězila potřetí za sebou také na Rally Český Krumlov
› Čeští šampióni Jan Kopecký/Pavel Dresler byli nejrychlejší v 15 ze 16 rychlostních zkoušek

Český Krumlov, 20. května 2017 – Dvojitý hattrick pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera (ŠKODA FABIA R5), kteří vyhráli třetí rally českého šampionátu (MČR) 2017 v řadě a současně po letech 2015 a 2016 triumfovali potřetí za sebou také na Rally Český Krumlov. Jejich kolegové z privátního týmu ŠKODA Jan Černý/Petr Černohorský dojeli na čtvrtém místě za dvěma posádkami s vozy Ford, Václavem Pechem jun./Petrem Uhelem (CZ/CZ) a Miroslavem Jakešem/Marcelou Ehlovou (CZ/CZ).

Rally Český Krumlov je jednou z nejtradičnějších soutěží v České republice. Soutěžící závodí na náročných tratích rychlostních zkoušek v překrásné krajině. Jediné překvapení se odehrálo během jedné ze slunečných pátečních rychlostních zkoušek, kdy nejrychlejší čas nezajel tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký, ale pilot Fordu Dohnal, který byl nejrychlejší v první krátké speciální zkoušce. Potom se už ale vše vrátilo do obvyklých kolejí na české rallyové scéně a jasně dominoval Jan Kopecký.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zajeli se svým vozem ŠKODA FABIA R5 ve všech následujících 15 rychlostních zkouškách nejrychlejší čas a potřetí v řadě vyhráli Rally Český Krumlov. Po trojici vítězství v úvodních třech podnicích českého šampionátu (MČR) je tato tovární posádka ŠKODA v domácím prostředí nepřemožitelná. „Skutečně jsem si jízdu zde užíval, řízení tak dokonalého rallyového speciálu, jakým je ŠKODA FABIA R5, je opravdovým potěšením,“ komentuje výsledek Jan Kopecký po vítězném dojezdu do cíle v Českých Budějovicích. „Existují tři hlavní faktory, o které se může ŠKODA v rallyovém světě opřít – rychlost a spolehlivost Jana Kopeckého, Pavla Dreslera a jejich vozu ŠKODA FABIA R5,“ komentuje skvělý výsledek šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Jan Černý/Petr Černohorský a jejich privátně nasazená ŠKODA FABIA R5 se stihli zotavit z velké nehody v posledním kole FIA European Rally Championship (ECR) na Kanárských ostrovech a na Rally Český Krumlov dojeli na čtvrtém místě za posádkami Vacláv Pech jun./Petr Uhel a Miroslav Jakeš/Marcela Ehlová.

Konečné výsledky Rally Český Krumlov (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:33.09,3 h
2. Pech jun./Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.42,2 min
3. Jakeš/Ehlová (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +2.21,4 min
4. Černý/Černohorský jun. (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +2.42,6 min.
5. Štajf/Rajnoha(CZE/CZE), ŠKODA FABIA R5, +3:14.4 min.

Číslo dne: 3
Posádka Kopecký/Dresler (CZ/CZ) vyhrála po třetí v řadě Rally Český Krumlov a současně i první tři rally českého šampionátu (MČR).