Šampión ŠKODA kategorie WRC 2 Pontus Tidemand vyhrál ve Walesu. Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2

› Nový šampión WRC 2 Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem jednoznačně zvítězili v Britské rally ve Walesu, která je součástí sezóny 2017 mistrovství světa v rally (World Rally Championship)
› Tidemand je s devíti vítězstvími ve WRC 2 nejúspěšnějším jezdcem této kategorie
› Mladý finský talent Juuso Nordgren se spolujezdcem Tapio Suominenem během své první účasti na Britské rally ve Walesu dojeli s vozem ŠKODA FABIA R5 na pátém místě (WRC 2)
› Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn po nehodě v první etapě získávali na šotolinových rychlostních zkouškách cenné zkušenosti
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Pontus a Jonas na Britské rally ve Walesu byli třídou samou pro sebe, velice si ceníme desátého vítězství pro značku ŠKODA v letošní sezóně kategorie WRC 2.“

Deeside/Wales, 29. srpna 2017 – Tým ŠKODA Motorsport mohl na stupních vítězů předposledního podniku letošní sezóny Britské rally ve Walesu oslavovat. Nově korunovaný šampión kategorie WRC 2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson (S/S) si s vozem ŠKODA FABIA R5 zajistili páté vítězství v letošní sezóně. Švédský pilot je s osmi vítězstvími aktuálně nejúspěšnějším jezdcem kategorie WRC 2. Posádka Juuso Nordgren/Tapio Suominen z Finska dojela svoji první Britskou rally ve Walesu na přesvědčivém pátém místě. Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) po nehodě v první etapě získávali ve zbytku rally s opraveným vozem ŠKODA FABIA R5 na náročných šotolinových tratích cenné zkušenosti. Tidemandovo vítězství ve Walesu bylo letošním desátým triumfem značky ŠKODA v kategorii WRC 2.

Po brzkém sobotním budíčku na posádky a další členy týmu čekal skutečný 17hodinový maraton na cestách. 142 kilometrů bylo rozdělených do devíti rychlostních zkoušek, z nichž se sedm jelo bez jakéhokoliv servisu mezi nimi. Poslední dvě zkoušky se navíc konaly za tmy, což byla pro piloty i jejich spolujezdce skutečná výzva! Po slunečné první etapě změnily občasné deště povrch v lesních úsecích na bláto.

Během druhé ranní zkoušky zahájil úřadující šampión WRC 2 Tidemand svoji sérii čtyř po sobě jdoucích nejrychlejší časů, díky nimž posílil své vedení. ŠKODA FABIA R5 mladého Nora O. C. Veibyho byla po výletu mimo trať v první etapě opravena, nicméně defekt na zkoušce číslo devět znamenal další ztrátu více než dvě minuty. Norovým úkolem proto bylo získávat na zbytku náročných šotolinových tratí ve Walesu maximum zkušeností.

Týmový kolega Juuso Nordgren bojoval na své první Britské rally ve Walesu za udržení se na sedmé pozici. Po servisní zastávce v Teeside se posádka vydala na dvě poslední sobotní zkoušky, které se jely za tmy. Hustá mlha navíc značně zhoršovala viditelnost ve velšských lesích. Silné větry přesouvaly mlhu z místa na místo, takže se podmínky měnily téměř po každém voze. Šampióni kategorie WRC 2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson byli v těchto náročných podmínkách nepřekonatelní a na své soupeře zde najeli více než půl minuty. Po druhé večerní rychlostní zkoušce tak zvýšili své vedení v kategorii WRC 2 na 1 minutu a 43 sekund.

Stejně jako na španělské RallyRACC Catalunya byla mladá finská posádka Juuso Nordgren/Tapio Suominen za tmy rychlá a posunula se na šestou pozici. Jejich týmový kolega O. C. Veiby k noční jízdě dodal: „Bylo to neuvěřitelné, bylo to, jako kdybych jel proti bílé zdi. Skoro jsem nedohlédl na konec kapoty mého vozu ŠKODA FABIA R5.“

Během slunečné neděle měli Pontus Tidemand a Jonas Andersson v kategorii WRC 2 vše pevně pod kontrolou, jejich páté celkové vítězství v letošní sezóně nebylo nikdy v ohrožení, vyhráli 11 z 21 rychlostních zkoušek. „Byla to pro mě neskutečná rally. Bylo skutečným potěšením řídit vůz FABIA R5 na těchto náročných šotolinových tratích. Moc děkuji týmu za to, že mi připravil tak excelentní vůz,“ řekl nadšený Tidemand na stupních vítězů v přímořském resortu Llandudno.

Juuso Nordgren nakonec se svým vozem ŠKODA FABIA R5 skončil na pátém místě a byl šťastný, že Britskou rally ve Walesu dokončil. „Byla to pro mě jednoznačně nejnáročnější rally, kterou jsem kdy jel. Užíval jsem si ale na ní dokonalý vůz, stejně jako špičkovou podporu ze strany týmu ŠKODA,“ sdělil Nordgren.

Šéf ŠKODA Motorsport i celý tým oslavili desáté týmové vítězství vozu ŠKODA FABIA R5. „Pontus a Jonas na Britské rally ve Walesu byli třídou samou pro sebe. Juuso a Tapio se během své první Britské rally ve Walesu postupně zlepšovali, zatímco O. C. Veiby a Stig Rune získávali po své smůle v první etapě při cestě do cíle cenné zkušenosti,“ komentoval Hrabánek.

Celkové pořadí na Britské rally ve Walesu (WRC 2)

Číslo dne: 10
Nově korunovaný mistr světa kategorie WRC 2 Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem zajistili desáté vítězství vozu ŠKODA FABIA R5 v letošní sezóně World Rally Championship (WRC 2).