Valašská Rally: Kopecký pokračuje ve vítězném tažení, Veiby dojel s vozem ŠKODA FABIA R5 třetí

› Jan Kopecký a Pavel Dresler nebyli od dubna 2015, kdy mají k dispozici vůz ŠKODA FABIA R5, v Mistrovství České republiky poraženi
› Kopecký v úvodním podniku, na Valašské Rally, zajel na všech zkouškách nejrychlejší čas a získal tak své 17. vítězství v českém mistrovství
› Veiby skončil po skvělé jízdě a napínavém souboji na třetí pozici
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Skvělý výkon Jana i O.C. Nyní jsme výborně připraveni na nadcházející Korsickou Rally“

Mladá Boleslav, 25. března 2018 – Jan Kopecký a Pavel Dresler pokračují ve své impozantní vítězné cestě v Mistrovství České republiky (MČR). Od dubna 2015, kdy jeli poprvé s nově homologovaným vozem ŠKODA FABIA R5 v Rally Šumava Klatovy, vyhráli každou českou soutěž, do níž nastoupili. Na letošní Valašské Rally tak získali své 17. vítězství v českém mistrovství. Jejich týmoví kolegové Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn podali fascinující výkon a ve své první české soutěži dojeli na třetím místě.

Již od startu úvodního podniku Mistrovství České republiky (MČR), Kowax Valašské Rally MalMez, dominovala posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler. Během sobotní první etapy zajeli na všech sedmi rychlostních zkouškách nejrychlejší časy. Jejich týmoví kolegové Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn jeli jako čtvrtí, takže se museli vypořádat s bahnem, které na silnici „vytahaly“ vozy startující před nimi. I tak ale norští mladíci sváděli napínavý souboj o druhé místo s jezdcem Fordu Václavem Pechem. Na konci první etapy na něj tovární posádka ŠKODA na třetím místě ztrácela jen 5,1 sekundy.

Hned v neděli ráno byl ale O.C. Veiby v nejlepší kondici a svým nejrychlejším časem se dostal na druhé místo. Až později byla tato rychlostní zkouška zrušena kvůli špatnému umístění cíle. Veiby proto svůj nejrychlejší čas ztratil a druhé místo musel s rozdílem 3,2 sekundy přenechat Pechovi. Navíc následně dostal penalizaci pěti sekund za dotek bariéry při průjezdu zpomalovací šikanou. Mladík se ale nevzdal a na další rychlostní zkoušce se posunul na druhou pozici. Na poslední rychlostní zkoušce však dostal hodiny a nakonec skončil na stupních vítězů na třetí pozici.

Jan Kopecký byl z výsledku na Valašské Rally nadšený a ve Valašském Meziříčí výsledek komentoval: „Je to skvělý start do sezóny 2018! Po vítězství v Rallye Monte Carlo v kategorii WRC 2 jsem zde na Valašské Rally zopakoval své loňské vítězství. Těším se na svoji další rally na Korsice, kde chci bojovat o umístění na stupních vítězů.“ O.C. Veiby po strhujícím boji dojel na třetím místě. „Závodění v České republice mě velmi bavilo. Doslova jsem cítil nadšení fanoušků, rychlostní zkoušky jsou atraktivní a já jsem si velmi užil i samotný souboj. Nyní se cítím být dokonale připravený na nadcházející Korsickou Rally, která je součástí mistrovství světa,“ komentuje svoji účast norský mladík.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek byl nadšený: „Skvělý výkon Jana i O.C. Jan a Pavel byli opět třídou samou pro sebe, nikdo je neohrozil. O.C. a Stig Rune jeli chytře a rychle, drželi se našich pokynů a přivezli vůz do cíle bezpečně a v jednom kuse. Nyní se již velmi těším na Korsickou Rally, kde obě posádky pojedou v kategorii WRC 2 mistrovství světa.“

Celkové výsledky Kowax Valašská Rally ValMez (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:29.39,9 h