ŠKODA partner Prvenstva Srbije u triatlonu

>Istorija ŠKODE ne počinje na četiri već na dva točka, a osnivači kompanije su napravili prvi bicikl SLAVIA
>U godini jubileja ŠKODA ENYAQ iV je pratila bicikliste tokom tri etape Tour de France biciklističke trke
>U Srbiji ŠKODA je generalni partner Prvenstva Srbije u triatlonu na poludistanci

Istorija ŠKODE ne počinje na četiri već na dva točka, a osnivači kompanije su napravili prvi bicikl pod imenom SLAVIA. U godini jubileja ŠKODA ENYAQ iV je pratila bicikliste tokom tri etape Tour de France biciklističke trke. U Srbiji ŠKODA je generalni partner Prvenstva Srbije u triatlonu na poludistanci koje je održano 20. septembra na atraktivnoj lokaciji u srcu Beograda, na Adi Ciganliji u organizaciji 11Tri kluba.

Takmičari su imali zadatak da, u okviru trke 11TRI Belgrade, najpopularnijom i najdražom među triatloncima, sa početkom u 07:00 časova, pređu distance od 1.9 km plivanja, 90 km bicikla i 21.1 km trčanja, u skladu sa pravilima organizacije takmičenja propisanim od strane ITU/ETU/STU.

Što se plasmana takmičara tiče, u muškoj konkurenciji pobedio je Jaroslav Kovačić iz JK “TRI Team”, sa rezultatom 03:46:26, drugo mesto pripalo je Ognjenu Stojanoviću iz TK “Triogy Racing”, a treće mesto zauzeo je Strahinja Trakić iz “KES Kragujevac”.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Mirjana Nešković iz kluba “Yas Cycles Triathlon Team”, sa rezultatom 05:15:31, drugoplasirana je Rebecca Fabrizi iz trkačkog kluba “BRC”, dok je treće mesto pripalo Andrijani Tomić.

Titula državnog prvaka u triatlonu, zasluženo je pripala Ognjenu Stojanoviću, najuspešnijem reprezentativcu Srbije u triatlonu.

Posebno ističemo da su 11TRI Belgrade trku završila i dva takmičara paratriatlonaca, Hadži Lazar Filipović i Milan Petrović.