Svetová premiéra: ŠKODA AUTO predstavuje elektrické SUV ENYAQ iV

Svetová premiéra: ŠKODA AUTO predstavuje elektrické SUV ENYAQ iV
28. 8. 2020 MODELY ENYAQ

Světová premiéra očekávané novinky je už na dosah. ENYAQ iV je první elektromobil značky ŠKODA postavený na koncernové platformě MEB určené výhradně elektrickým vozům. První elektrické SUV z Mladé Boleslavi slibuje dojezd na jedno nabití až 500 kilometrů a láká na nové pojetí designového jazyka značky ŠKODA a také prostorný a velkoryse pojatý interiér.

Světová premiéra elektromobilu
ŠKODA ENYAQ iV
Praha 1. září 2020
Přímý přenos začíná v 18:40

„I v případě modelu ENYAQ iV sázíme na emocionální designový jazyk značky ŠKODA, kterým se vyznačují už modely SCALA, KAMIQ a nová, čtvrtá generace modelu OCTAVIA. Také pro model ENYAQ iV jsou typické výrazné linie, čisté plochy a krystalické prvky, vyzdvihující um českých sklářů. Jeho proporce se ovšem liší od těch, které jsou známé u našich dosavadních SUV: ENYAQ iV má kratší příď a protaženou linii střechy. Působí tak velmi dynamickým dojmem,“ řekl již před premiérou vedoucí designu exteriéru ŠKODA Karl Neuhold.

Karl-NeuholdKarl Neuhold
Vedoucí designu exteriéru

Exterior-ENYAQ-iV-Storyboard-2-1

Interiér je přehledný, vzdušný, inovativní a ekologický. Přehledný díky snadné konfiguraci designových individualizací a tematických balíčků, vzdušný na základě velkorysé nabídky prostoru a pocitu prostornosti. Inovativní díky prvkům, jako je třináctipalcový centrální displej a nový průhledový displej včetně rozšířené reality, a ekologický díky použití přírodních a recyklovaných materiálů,“ vypočítává Norbert Weber, vedoucí oddělení Design interiéru a Color & Trim značky ŠKODA.

norbert-weber-circleNorbert Weber
Vedoucí designu interiéru

Stejně jako u všech dalších modelů značky ŠKODA je neodmyslitelnou devízou vozu jeho vysoká praktičnost doplněná řadou Simply Clever prvků. Zavazadlový prostor vozu se chlubí objemem 585 litrů.

Po technické stránce nabídne ENYAQ iV dvě verze pohonu, tři velikosti baterie (55, 62 a 82 kWh) a celkem pět úrovní výkonu: 109, 132 a 150 kW se zadním pohonem a 195 a 225 kW s pohonem všech kol. Nejsilnější provedení ponese slavné označení RS. Výkonné bude i nabíjení elektromobilu, z 10 na 80 % půjde baterie dobít za 40 minut.

Interior-ENYAQ-iV-Storyboard-2

Výčet známých detailů rozhodně neznamená, že na vás v úterý večer nečeká žádné příjemné překvapení. Sledujte tedy premiéru s námi a zjistěte, co vše ENYAQ iV přináší.

A jak si zkrátit čekání na úterní večer? Podílejte se na exkluzivním odhalení několika částí modelu ŠKODA ENYAQ iV i vy sami prostřednictvím Facebooku!