Viac ako 350 pretekárov si prišlo zmerať sily na ŠKODA BIKE OPEN TOUR v Rajeckých Tepliciach

› Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021, uzavreli ôsmy ročník štvrtým kolom série v Rajeckých Tepliciach
› Celkovo si zmeralo sily viac ako 350 profesionálnych aj hobby bajkerov všetkých vekových kategórií
› V súlade s pandemickými opatreniami bol súčasťou podujatia aj zelenší prístup organizátorov

Bratislava 21. septembra 2021 – Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021, majú za sebou posledné kolo tohtoročnej série. Podujatie prilákalo do Rajeckých Teplíc spolu viac ako 350 profesionálnych aj hobby bajkerov, pričom najmladší pretekár mal 7 rokov, najstarší 72. Organizátori už tradične pokračovali v zelenšom prístupe počas pretekov, nezabudli na stanice na triedenie odpadu ani na kompletné vyčistenie trate po pretekoch.

Posledné kolo série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021 v nádhernom prostredí Lúčanskej Malej Fatry a Rajeckej doliny si nenechalo ujsť viac ako 350 pretekárov. Najmladší účastník mal pritom 7 rokov, najstarší 72, čo ukazuje, že tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých bajkerov. Rodiny s deťmi vyrazili na najkratšiu trať ŠKODA FAMILY, na ktorej mladí pretekári na vlastnej koži zažili atmosféru skutočných profesionálnych pretekov. Medzi klasickými kategóriami nechýbala ani kategória e-bike či gravel, najväčší záujem bol o štart na strednej, 50 km dlhej trati, na ktorú vyrazilo 165 cyklistov.

Aj napriek nepriaznivému počasiu a náročným podmienkam na trati si pretekári aj fanúšikovia užili skvelé výkony a vynikajúcu atmosféru. Medzi najzaujímavejšie úseky patril dojazd do cieľa, ktorý priniesol aj vďaka dažďu pretekárom ozajstnú výzvu. Ani v tomto kole nechýbal zahraničný hosť, tentokrát až zo Španielska.

Pohodlie a zábava v cieli

Už niekoľko rokov sa organizátori starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Bajkeri preto mohli oceniť sprchu a cykloumyváreň, ktorá obslúžila po dojazde do cieľa takmer 50 bicyklov. Návštevníci sa mohli posilniť v stánkoch s občerstvením, povzbudzovať svojich favoritov v cieli a užiť si tombolu o lákavé ceny. Medzi nimi bol aj skvelý ŠKODA MTB bicykel či nový elektrický model ŠKODA ENYAQ iV zapožičaný na týždeň.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hobby cyklistov na Slovensku. V roku 2021 prebehol ôsmy ročník série. Rovnako ako minulý rok, aj teraz bol v popredí ekologický prístup a príjemná atmosféra. Podujatia boli otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak mohli nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hobby bajkeri. K dispozícii boli rôzne vekové a výkonnostné kategórie, takže tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých cyklistov.