MEĐUNARODNA BICIKLISTIČKA „TRKA KROZ SRBIJU“

› Međunarodna TRKA KROZ SRBIJU održana je u periodu od 9-12. septembra.
› Prva etapa vožena je od Požarevca do Mionice, druga od Mionice do Čačaka, treća od Čačka do Prijepolja, a četvrta od Prijepolja do Čačka.
› Ceremonija proglašenja pobednika je održana u Čačku.
› Kompanija Auto Čačak je bila sponzor trke i zelene majice, a ŠKODA vozila zvanična vozila trke.

Beograd, 14. septembar 2021 – Posle četiri etape i prevezenih 601,4 km, 61. Međunarodna biciklistička TRKA KROZ SRBIJU, završena je poslednjom etapom od Prijepolja preko Nove Varoši, Jasenova, Katića, Arilja, Lučana, do Čačka. U Čačku je obavljena svečana ceremonija proglašenja pobednika, pobednik trke je francuski takmičar Žan Gube, a najbolji takmičar iz Srbije u generalnom plasmanu je Čačanin Marko Danilović.

Ovogodišnja međunarodna biciklistička TRKA KROZ SRBIJU koja se održala po šezdesetprvi put, na startu u Požarevcu, okupila je 21 ekipu sa 121 takmičarem sa svih meridijana (čak 25 nacija). U sastavu reprezentacije Srbije sa startnim brojem 1 nastupio je Marko Danilović, kapiten reprezentacije i Aleksa Radmilac u sastavu MLADIH NADA.

Prva etapa vožena je od Požarevca do Mionice, druga od Mionice do Čačka, treća od Čačka do Prijepolja i četvrta od Prijepolja do Čačka.

Poslednju etapu pobedio je takmičar iz poljske ekipe Maszovsze Serce. Banaszek Alan je bio ispred Hoen Alexa i Tvetcov Sergeja iz Američke ekipe Wildlife Generation Pro. Najbolji takmičar iz Srbije bio je Đordje Đurić koji je osvojio šesto mesto.

U generalnom plasmanu, trku je pobedio francuski biciklista Žan Gube i osvojio žutu majicu, simbol najboljeg u karavanu. Drugi je bio biciklista iz Belorusije Johen Sobal, a treći takođe francuski biciklista Tristan Delakru. Trku je završilo 85 biciklista.

Biciklisti iz Srbije uspeli su da pobede drugu etapu od Mionice do Čačka, Jovan Divnić bio je prvi, a Dušan Kalaba drugi. Najbolje plasiran biciklista iz Srbije u generalnom plasmanu bio je Čačanin Marko Danilović koji je osvojio dvadeset deveto mesto.

Pobednicima i nosiocima ostalih majica nagrade su predali predstavnik Čačka, zamenik Gradonačelnika Vladan Milić, Predsednik Biciklističkog saveza Srbije Radomir Pavlović, Predsednik i sportski direktor biciklističkog kluba Borac dr Vladimir Milošević i Dragan Dostanić, marketing menadžer kompanije Auto Čačak, Marija Kostić.

Posebne zahvalnice od strane direkcije Biciklističkog saveza Srbije uručene su Gradu Čačku, Biciklističkom klubu BORAC za 75 godina svog postojanja i kompaniji Auto Čačak koja je bila sponzor trke i zelene majice, a vozila brenda ŠKODA su bila oficijelna vozila trke.