Serbia Epic Zlatibor maraton: Novo poglavlje traka

› Profesionalci i amateri uživali u adrenalinskoj trci i porodičnom danu
› Prvi Serbia Epic Zlatibor Maraton okupio je više od 100 ljubitelja planinskog biciklizma, e-bike-a i Gravela
› Tokom XCM Maratona zabava i takmičenje odvijali su se u dužinama 15 i 32 kilometara

Beograd, 27. oktobar 2023 – Prvi Serbia Epic Zlatibor Maraton okupio je preko 100 ljubitelja planinskog biciklizma, e-bike-a i Gravela u nedelju, 8. oktobra uz adrenalisnku avanturu u novom, predivnom okruženju. Nakon brojnih trka za olimpijske bodove, Serbia Epic organizovao je novi tip trke i to na jednoj od najlepših srpskih planina. Lepo vreme, dobro raspoloženje i adrenalinske staze otvorili su novo poglavlje trka – maraton.

Tokom XCM Maratona zabava i takmičenje odvijali su se u dužinama 15 i 32 kilometara, uz dve staze FUN, dužine 15km, koja ima 380m visinske razlike i SPORT, dužine 32km, koja ima 900m visinske razlike. Ovaj nesvakidašnji maraton bio je otvoren za sve vozače MTB, E-BIKE ili GRAVEL. Prvoplasirana takmičarka u kategoriji FUN E-MTB bila je Katarina Čubrak, pobednik trke FUN GRAVEL bio je Nenad Milojević, prvoplasirani u kategoriji FUN MTB bio je Branko Marković, dok su među profesionalcima pobedu odneli Dunja Ivanova u kategoriji SPORT MTB, Relja Popović u kategoriji SPORT E-MTB, Marko Ćurčić u SPORT GRAVEL i Marko Ćirjaković u SPORT MTB.

Medalje su dodelili Aleksandra Đokic ispred kompanije Autočačak, Milica Kastratović iz organizacije Serbia Epik, Slobodan Boškan olimpijski šampion u odbojci, Milan Belić ispred kompanije Sim Novi Sad i Katarina Čubrak ispred Turističke organizacije Zlatibor.

Svaki učesnik dobio je finišersku medalju na cilju, a nagradni fond sastojao se od alata koji je poklon kompanije SIM Novi Sad, vikend na Zlatiboru, vožnja gondolom, Oakley naočare iz Yason optike, besplatna startnina za Serbia Epic Vrnjačka banja koji će biti održan kasnije ovog meseca i mnogih drugih.

Biciklistički klub Novi Sad i Serbia Epic već uveliko pripremaju sezonu 2024. te je u plan uvršteno i održavanje prvog UCI MTB maratona u Srbiji.