Úžasný začátek Mexické rally: Pilot továrního týmu ŠKODA Tidemand vede

› Tisíce fanoušků oslavovaly při městské zkoušce v Mexico City továrního jezdce ŠKODA Pontuse Tidemanda a jeho spolujezdce Jonase Anderssona
› Atraktivní části Mexické rally FIA Mistrovství světa FIA (WRC 2): El Chocolate a jízda v podzemí
› Pontus Tidemand: „Dokonalý večer ve fantastické atmosféře“

Mexico City, 10. března 2017 – Tisíce fanoušků oslavovaly továrního jezdce ŠKODA Pontuse Tidemanda a jeho spolujezdce Jonase Anderssona při úžasném úvodu Mexické rally. Úspěšná posádka získala na 1,57 km dlouhé trati za tmy na náměstí Zócalo v srdci milionové metropole Mexico City dvěma přesvědčivě nejlepšími časy vedení v podniku FIA Mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). Po krátké zastávce na asfaltu čeká na piloty rally v následujících třech dnech 370 těžkých měřených kilometrů na šotolině.

„Dokonalý večer ve fantastické atmosféře. Trať byla extrémně těžká a velice kluzká. Ale skutečné výzvy přijdou až v následujících dnech,“ komentoval úvod Pontus Tidemand. Švédský sportovec roku 2016 v motoristickém sportu zajel při obou průjezdech náskok 12,7 sekund na druhého Mexičana Benita Guerru, rovněž jedoucího s vozem ŠKODA FABIA R5.

Fanoušci v hustých řadách lemovali trať na náměstí Zócalo, které je známé také z jednoho filmu s Jamesem Bondem. Toto místo bylo kulisou pro úvodní scénu s helikoptérou ve filmu „Spectre“. Podobně pozoruhodné to bylo při zahájení Mexické rally v jednom z největších měst světa na ulicích vlhkých od deště – bezpochyby to byl jeden z vrcholů v historii mistrovství světa v rally.

Již před prezentací svého jezdeckého umění nadchli piloty početné fanoušky při hodinové autogramiádě v hlavním městě. Ještě ve čtvrtek pozdě večer se pak vše přesunulo zpět do milionového města Leon, vzdáleného asi 400 kilometrů, kde tradičně sídlí servisní parkoviště. Již v pátek čekají na Tidemanda a spol. absolutní vrcholy v kalendáři mistrovství světa.

Jednak je na programu dvakrát slavná rychlostní zkouška „El Chocolate“, která s 54,90 km patří k nejdelším v sezóně mistrovství světa. A jednak se také pojede pod zem: ve městě Guanajuato, které patří ke Světovému kulturnímu dědictví UNESCO, se pojede starým důlním tunelem. Špičkové výkony se na Mexické rally očekávají také od motorů: nejvyšší bod letošní rally mistrovství světa leží ve výšce 2 737 metrů, kde motory kvůli řídkému vzduchu ztrácejí až 20 procent svého výkonu.

Pontus Tidemand předvedl dokonalý start do boje o titul ve WRC 2 svým únorovým vítězstvím na domácí Švédské rally. V celkové klasifikaci vede spolu s Andreasem Mikkelsenem, který má stejný počet bodů a na úvod sezóny vyhrál Rally Monte Carlo, rovněž s vozem ŠKODA FABIA R5. V letošní i loňské sezóně vyhrál dvanáct z posledních třinácti rally ve WRC 2 tento špičkový speciál z Mladé Boleslavi.

Průběžný stav Mexické rally (WRC 2):

1. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 0:03:43,9 hod.
2. Guerra/Cue (MEX/E) ŠKODA FABIA R5 + 0:12,7 min.
3. Camilli/Veillas (F/F) Ford Fiesta R5 + 0:13,6 min.
4. Ptaszek/Szczepaniak (PL/PL) ŠKODA FABIA R5 + 0:15,3 min.
5. Heller/Olmos (RCH/RA) Ford Fiesta R5 + 0:29,9 min.

Číslo dne: 3
Vůz ŠKODA FABIA R5 byl hned na úvod Mexické rally nejlepším vozem ve své třídě. Tři ze čtyř nejlepších jezdců do soutěže odstartovali s tímto soutěžním speciálem z Mladé Boleslavi: Vedle vedoucího Pontuse Tidemanda také druhý Mexičan Benito Guerra a Hubert Ptaszek z Polska na místě čtvrtém.