APRC: ŠKODA triumfuje i na pouštní rally na klíčovém trhu v Číně

› Navzdory podmínkám: Gaurav Gill/Glenn Macneall vítězstvím na „China Rally Zhangye“ dovršili hattrick a posílili své vedení ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC)
› Stíhací jízda posádky Fabian Kreim/Frank Christian po defektu: třetí místo
› Michal Hrabánek: „Působivý výkon za obtížných podmínek“

Čang-jie/Čína, 7. srpna 2016 – Navzdory extrémním podmínkám dovršení hattricku vítězství: ŠKODA triumfovala i na klíčovém trhu v Číně a v poločase sezóny FIA Asijsko-pacifického mistrovství v rally (APRC) míří za titulem. Gaurav Gill/Glenn Macneall zvítězili i na „China Rally Zhangye“ v klasifikaci APRC a jsou tak po třech podnicích tohoto důležitého kontinentálního mistrovství neporažení. Druhá posádka týmu ŠKODA MRF, Fabian Kreim/Frank Christian, skončila po působivé stíhací jízdě na třetím místě a tím také na stupních vítězů APRC.

„Tato rally byla obrovskou výzvou pro lidi i techniku. Ale tým MRF a náš vůz ŠKODA FABIA R5 i za obtížných podmínek na pro nás zcela nové rally předvedli vynikající výkon. Vítězství Gaurava Gilla a Glenna Macnealla jen potvrdilo naši pozici – v polovině sezóny jsme na čele průběžného pořadí APRC,“ bilancoval šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a pochválil také druhého řidiče týmu, Fabiana Kreima: „Fabian svými nejlepšími časy ukázal, jak velký potenciál se v něm skrývá. Byla to teprve jeho třetí rally na šotolině!“

Po rally na Novém Zélandu a v Austrálii čekalo na jezdce v Číně zcela nové místo konání a zcela nový profil trati. Jelo se po částečně kamenitém a částečně písčitém podkladu ve stepi na okraji pouště Gobi. Extrémní podmínky si od jezdců žádaly po celý víkend maximum. Teploty až 44 stupňů, extrémní sucho, a k tomu navíc velice náročná trať. Ale tým ŠKODA MRF se vypořádal i s touto výzvou.

„Byla to skutečně tvrdá rally a jsem hrdý, že jsme klasifikaci APRC vyhráli. Tři vítězství ve třech podnicích, mistrovství se pro nás nemohlo vyvíjet lépe,“ komentoval spokojeně Gill. Také Fabian Kreim předvedl v provincii Kan-su, nedaleko od mongolských hranic, výborný výkon. Po technickém defektu na páté rychlostní zkoušce v sobotu do cíle nedojel. V neděli se do rally vrátil a byl s úžasnými nejlepšími časy nejrychlejším mužem startovního pole. Díky tomu se po dvou druhých místech na Novém Zélandu a v Austrálii opět podíval na stupně vítězů v APRC, tentokrát na místo třetí.

„Byla to skutečně žhavá rally, a to v každém ohledu. Rally za takových extrémních podmínek mi velice pomáhají v mém rozvoji. A stupně vítězů jsou důvod k hrdosti! Teď už se dívám dopředu. Za pár dní bude na programu Německá rally, pro mne absolutní vrchol sezóny, na tu se velmi těším,“ řekl Kreim.

Tým ŠKODA Motorsport se zúčastní podniku FIA Mistrovství světa v rally v Německu (18. až 21. srpna) v kategorii WRC 2, stejně jako Rally Čína (8. až 11. září). Tam dostane vůz ŠKODA FABIA R5 další příležitost předvést se na klíčovém trhu značky.

Číslo pro China Rally Zhangye: 1500

Vzhůru do výšin: „China Rally Zhangye“ se konala ve výšce 1 500 metrů nad mořem. Nikde jinde v kalendáři taková výška není. Pro člověka i techniku to představuje podstatně vyšší zátěž, neboť podíl kyslíku ve vzduchu byl nižší než na jiných rally.

FIA Asijsko-pacifické mistrovství v rally (APRC)