Barum Czech Rally Zlín: Úřadující šampióni Kopecký/Dresler získali šesté vítězství v řadě pro značku ŠKODA

› Tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport Kopecký/Dresler zvítězila na Barum Czech Rally Zlín po vzrušujícím souboji
› Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem nebyli v českém šampionátu poraženi od dubna 2015, kdy do něj vstoupili s vozem ŠKODA FABIA R5. To znamená 16 vyhraných rally v řadě
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan a Pavel jsou v mistrovství republiky měřítkem pro ostatní“

Zlín, 27. srpna 2017 – Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) s vozem ŠKODA FABIA R5 pokračují ve vítězném tažení letošní sezónou mistrovství republiky triumfem na Barum Czech Rally Zlín. Porazili nejen své soupeře v českém šampionátu, ale také nejlepší posádky soutěžící v mistrovství Evropy ERC (European Rally Championship).

Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) s vozem ŠKODA FABIA R5 začali svoji cestu za šestým vítězstvím v řadě v letošní sezóně mistrovství republiky v rally (MČR) nejrychlejším časem v páteční populární zkoušce v centru Zlína. „Nemohu říci, že jsem se svým časem spokojený, vždy to může být lepší,“ shrnul po první etapě svůj náskok 4,1 sekundy před Alexeyem Lukyanukem z Ruska Jan Kopecký. V sobotu ráno byli úřadující mistři republiky plně soustředění a zajeli další nejrychlejší čas. Souboj pokračoval i během sobotní etapy, která byla nejdelší z celé rally.

Po rychlostní zkoušce číslo tři byl Lukyanuk ve vedení o 0,3 sekundy, ale již v další zkoušce se český šampión Kopecký dostal zpět do vedení. ŠKODA FABIA R5 Jana Kopeckého fungovala jako hodinky, zatímco Alexey Lukyanuk ztratil kvůli problémům s posilovačem řízení svého Fordu drahocenný čas. Na konci dne měla posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler po rychlé a bezchybné jízdě relativně komfortní náskok v čele pořadí – 16,6 sekundy. Ale Kopecký přesto zdůrazňoval: „Tenhle chlapík se nikdy nevzdá, to vím z minulého ročníku. Musím se koncentrovat a soustředit na to, abych neudělal žádnou chybu. Rychlostní zkoušky posledního dne jsou velmi náročné a jedou se na rozbitém povrchu. Zejména 22 kilometrů dlouhá zkouška Košíky má na trati mnoho šotoliny a kamenů, takže vás tu může snadno postihnout defekt.“

Během posledního dne Barum Czech Rally Zlín Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zajeli na pěti z šesti zbývajících rychlostních zkouškách se svým vozem ŠKODA FABIA R5 nejrychlejší čas a na konci rally měli na prvním místě náskok 55,5 sekundy. „Barum Czech Rally Zlín je jednoznačně nejnáročnější soutěží v mistrovství České republiky a také jednou z nejlepších evropských rally. Jsem velmi hrdý a současně šťastný, že se mi tuto soutěž podařilo vyhrát již sedmkrát. Děkuji spolujezdci Pavlovi a také inženýrům a mechanikům týmu ŠKODA, že mi připravili nejrychlejší a nejspolehlivější vůz. Moje ŠKODA FABIA R5 byla prostě dokonalá,“ uzavírá v cíli mistr České republiky.

„Jan a Pavel jsou v mistrovství republiky bez diskuse měřítkem pro ostatní,“ řekl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. Od Rally Šumava Klatovy 2015 zůstává kombinace Kopecký/Dresler (CZ/CZ) a ŠKODA FABIA R5 neporažena a v národním šampionátu získala již 16 vítězství. V letošní sezóně zvítězila v mistrovství České republiky (MČR) v každém ze šesti odjetých podniků.

Konečné výsledky Barum Czech Rally Zlín (MČR a ERC)

Číslo dne: 16
Od roku 2015, kdy na Rally Šumava Klatovy se zcela novým vozem ŠKODA FABIA R5 Jan Kopecký a Pavel Dresler debutovali, zvítězili v mistrovství České republiky v rally (MČR) v každé ze 16 rally, kterých se zúčastnili.