Kopecký v českém šampionátu završil hattrick vítězství pro značku ŠKODA

› Tři podniky MČR v roce 2016, tři triumfy: tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler nebyla poražena ani na Rally Hustopeče
› Kopecký posiluje vedení v českém mistrovství v rally (MČR)
› Dva vozy ŠKODA FABIA R5 na čele mezi jihomoravskými vinicemi
› Michal Hrabánek: „Perfektní zakončení první poloviny sezóny“

Hustopeče, 18. června 2016 – Za jásotu tisíců fanoušků završila tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler svůj hattrick vítězství v letošním českém mistrovství v rally (MČR). Po dramatickém souboji s posádkou Pavel Valoušek/Veronika Havelková, rovněž jedoucí s vozem ŠKODA, vyhrála zkušená dvojice v sobotu i Rally Hustopeče. Vůz ŠKODA FABIA R5 byl na 150 měřených kilometrech v jihomoravské vinařské oblasti nejlepším soutěžním speciálem v závodním poli.

„Bylo to perfektní zakončení první poloviny sezóny v českém mistrovství v rally. Nejprve druhé místo ve WRC 2 v podniku mistrovství světa v Itálii minulou neděli a nyní vítězství na Rally Hustopeče: Jan Kopecký a Pavel Dresler v posledních dnech s bravurou zvládli náročný program,“ chválil šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „Nálada ve ŠKODA Parku a kolem trati byla na Rally Hustopeče opět fantastická. Všechny posádky ŠKODA předvedly početným fanouškům na jihu Moravy krásné představení.

Celkem dvanáct rychlostních zkoušek na úzkých, kostrbatých a prašných asfaltových tratích skutečně nabídlo tu nejlepší rally zábavu. Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký se hned na začátku ujal vedení, ovšem po malé chybě na rychlostní zkoušce Bořetice 2 se před něj dostal Pavel Valoušek. Kopecký ovšem vedení získal zpět. Mezi oběma jezdci s vozy ŠKODA FABIA R5 se v pátek večer na třech rychlostních zkouškách za tmy a v sobotu rozvinul skutečný souboj, který pro sebe nakonec rozhodl Jan Kopecký s náskokem 28,2 sekund.

Po vítězstvích na Rally Šumava Klatovy a Rally Český Krumlov to pro něj bylo třetí vítězství v národním mistrovství v tomto roce. V sezóně 2015 a 2016 vyhráli úřadující čeští mistři všech osm podniků českého mistrovství, kterých se s vozem ŠKODA FABIA R5 zúčastnili. „Rally Hustopeče je pro nás kvůli speciálním podmínkám na trati vždy zcela mimořádnou rally. Měl jsem štěstí, že moje chyba na začátku rally neznamenala velkou časovou ztrátu. Byl to krásný duel s Pavlem Valouškem, který dělá toto vítězství ještě cennějším,“ komentoval Kopecký.

34letý jezdec po vítězstvích v letech 2011, 2012, 2013, 2015 oslavil na Rally Hustopeče svůj již pátý triumf a stal se tak rekordním vítězem tohoto podniku. Kopecký dál posílil své vedení v celkové klasifikaci MČR a po třech ze šesti podniků v poločase jasně vede. Působivý výkon předvedl také Vojtěch Štajf. Zákazník značky ŠKODA z týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team zaznamenal čtvrtým místem na Rally Hustopeče nejlepší výsledek tohoto roku. „Vůz ŠKODA FABIA R5 fungoval skvěle. V této sezóně zažijeme ještě hodně radosti,“ komentoval Štajf.

Již za dva týdny (2. – 3. července) je na programu další podnik českého mistrovství v rally – Rally Bohemia. Jan Kopecký/Pavel Dresler se tak postaví na start podniku konaného v okolí sídla značky ŠKODA – Mladé Boleslavi s výhodou domácího hřiště. O stejném víkendu se v rámci FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) pojede Polská rally, kde za tým ŠKODA Motorsport nastoupí tovární posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm a Pontus Tidemand/Jonas Andersson.