Rally Český Krumlov: Jan Kopecký a Pavel Dresler tuto soutěž s vozem ŠKODA vyhráli již popáté

› Jan Kopecký a Pavel Dresler byli v mistrovství České republiky opět neporazitelní a na Rally Český Krumlov zopakovali své loňské vítězství
› Mistři České republiky vyhráli v roce 2018 všechny soutěže, v nichž startovali: tři v národním mistrovství a dvě v mistrovství světa kategorie WRC 2
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan a Pavel dosud zažívají fantastickou rallyovou sezónu.“

Český Krumlov, 19. května 2018 – Kdekoliv se Jan Kopecký a Pavel Dresler se svým vozem ŠKODA FABIA R5 v letošní sezóně objevili, nebyli k poražení. Kromě dvojice dominantních výher v kategorii WRC 2 na Rally Monte Carlo a Francouzské rally na Korsice získali také tři vítězství v řadě v mistrovství České republiky. V národním šampionátu navíc nebyli poraženi po devatenácté v řadě, což je od prvního nasazení vozu ŠKODA FABIA R5 v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy.

Jan Kopecký z týmu ŠKODA zahájil Rally Český Krumlov nejrychlejším časem na úvodní rychlostní zkoušce. Během druhé zkoušky začalo silně pršet a úřadující mistr České republiky musel být se svým vozem ŠKODA FABIA R5 velmi opatrný. Vedení tak ztratil pouze na jedné zkoušce, jinak se dalším nejrychlejším časem opět ujal čela startovního pole a svůj náskok v průběhu celé rally postupně zvyšoval až na téměř dvě minuty v cíli v Českých Budějovicích.

Kopecký opět kontroloval své vedení rychlou a bezchybnou jízdou. Z 15 rychlostních zkoušek zajel 12 nejrychlejších časů, vyhrál obě etapy rally a dále navýšil své vedení v celkovém hodnocení mistrovství České republiky. „Opět musím říci, že je obrovským potěšením řídit tak dobrý vůz, jako je moje ŠKODA FABIA R5,“ komentoval s nadšením svůj výsledek na stupních vítězů Jan Kopecký. Od své premiéry v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy je ŠKODA FABIA R5 s úřadujícími mistry republiky Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem v mistrovství České republice neporažená, v řadě vyhrála 19 soutěží.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan a Pavel opět ukázali, že na asfaltu jsou měřítkem pro ostatní. To ale platí nejen v domácím mistrovství, ale také v mistrovství světa kategorie WRC 2. Brzy je uvidíme v dalším kole na Italské rally na Sardinii, kde ukáží své umění také na šotolině.“

Celkové výsledky Rally Český Krumlov (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:32.33,5 h
2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.56,5 min
3. Černý/Černohorský jun. (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +2.30,0 min
4. Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +2.37,0 min
5. Štajf/Ehlová (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +4.09,7

Číslo dne: 19
Od představení v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy je ŠKODA FABIA R5 s Janem Kopeckým za volantem v mistrovství České republiky neporažená, v řadě vyhrála 19 soutěží.