Tri titule prvaka Srbije za bicikliste Borca na Prvenstvu Srbije u ciklo krosu

› Prvenstvo Srbije u ciklo krosu održano u Šidu 30. januara
› Članovi Biciklističkog kluba Borac postigli odlične rezultat

Prvenstvo Srbije u biciklističkoj disciplini ciklo kros održano je u nedelju 30. januara 2022. godine u Šidu u organizaciji Biciklističkog saveza Srbije i Biciklističkog kluba Jednota iz Šida. Junior Dejan Cogoljević, mlađi kadet Stefan Vučićević i master Bojan Vasović osvojili su prva mesta, junior Boško Veličić zauzeo treću poziciju.

Prvenstvo Srbije u biciklističkoj disciplini ciklo kros održano je u nedelju 30. januara 2022.godine u Šidu u organizaciji Biciklističkog saveza Srbije i Biciklističkog kluba Jednota iz Šida. Biciklisti Borca nastupili su sa svojim mlađim kategorijama i veteranima, jer se seniori trenutno nalaze na zimskim pripremama na crnogorskom primorju u Šušnju.

Staza je bla kružna sa dosta prirodnih prepreka i tehnički dosta zahtevna. S obzirom da su vremenski uslovi bili idealni za ovo doba godine viđene su veoma kvalitetne trke.

U kategoriji juniora koji su vozili 7 krugova vodila se velika borba između čačanskih i kraljevačkih biciklista. Odmah posle starta vođstvo je preuzeo Dejan Cogoljević, ali već u trećem krugu imao je gumi defekt i morao je trećinu staze da pretrči do oficijelnog mesta gde se mogao zameniti bicikl. To su iskoristili konkurenti i u trenutku zamene bicikla pao je na četvrto mesto. Iz kruga u krug, Dejan je sustizao konkurente i došao do drugog mesta i očekivalo se da će tako i završiti trku, ali u poslednjem krugu kvar na biciklu dobija do tada vodeći Luka Bojović iz Metalca Kraljevo, koji je morao da trči do cilja. U takvim okolnostima Dejan Cogoljević uspeva da nadoknadi izgubljeno i ubedljivo pobedjuje. Dobrom rezultatu doprineo je i Boško Veličić koji je osvojio treće mesto kome je ovo bio prvi nastup u juniorskoj konkurenciji.

Mlađi kadeti vozili su četiri manja kruga. Veoma dobru vožnju pokazao je Stefan Vučićević koji je ubedljivo pobedio i najavio veoma uspešnu sezonu.

Kadeti su vozili 4 velika kruga. Na veoma tehnički zahtevnoj stazi, Vukašin Jovančević se nije najbolje snašao i imao je nekoliko lakših padova. Tu je gubio dosta vremena, tako da je trku završio na sedmom mestu.

Učesnici kategorije master-veterana vozili su 4 velika kruga. Bojan Vasović nastupio je u kategoriji preko 50 godina u kojoj je pobedio i pored gumi defekta, a u apsolutnoj kategoriji osvojio je drugo mesto.

Po završetku prvenstva izvršena je i dodela trofeja najboljim biciklistima u Kupu Srbije za 2021. godinu. Biciklistima Borca pripali su pehari za prvo mesto u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji seniora – Stefan Stefanović i kadeta – Boško Veličić, treće mesto junior – Dejan Cogoljević, drugo mesto Master – Miroslav Bogdanović. Za ekipni plasman pehari su dodeljeni seniorskoj ekipi za drugo mesto, kadetima za prvo mesto i masterima za drugo mesto.