Acropolis rallye (Řecko): první a druhé místo ve WRC2 pro posádky s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo

› Nor Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Elliottem Edmondsonem z Anglie v náročných podmínkách zvítězili v devátém kole FIA Mistrovství světa v rallye
› Kolegové z týmu Toksport WRT Marco Bulacia a Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA) dojeli v kategorii WRC2 druzí a upevnili si druhou pozici v celkovém hodnocení
› V kategorii WRC3 se posádky vozů ŠKODA FABIA Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak (PL/PL) a Chris Ingram/Ross Whittock (GB/GB) umístily na stupních vítězů
› Sedm posádek vozů ŠKODA FABIA Rally2 evo dojelo v kategorii WRC3 na „Rallye Bohů“ v první desítce

Atény (GR), 12. září 2021 – To je debut! Andreas Mikkelsen a jeho spolujezdec Elliott Edmondson se při své první společné rallye umístili na nejvyšší příčce kategorie WRC2. Norsko-britská dvojice s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo zvítězila v kategorii WRC2 na Acropolis rallye v Řecku, která se jako devátá soutěž letošního FIA Mistrovství světa v rallye konala od 9. do 12. září 2021. Jejich kolegové z týmu Toksport WRT Marco Bulacia a Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA) se v kategorii WRC2 postarali o „double“ pro značku ŠKODA. Privátní jezdci značky ŠKODA Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak (PL/PL) a Chris Ingram/Ross Whittock (GB/GB) završili úspěšný víkend pro českou značku druhým a třetím místem v kategorii WRC3.

Závěrečná etapa Acropolis rallye v Řecku opět nabídla extrémně obtížné podmínky. Silné deště ve dnech před startem způsobily výrazné zhoršení povrchu trati. I tak ale byl k vidění souboj obou posádek týmu Toksport WRT o vítězství v kategorii WRC2, který pokračoval až do posledních kilometrů rallye. Po první rychlostní zkoušce nedělní závěrečné etapy odsunula posádka Andreas Mikkelsen/Elliott Edmondson (N/GB) s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo číslo 20 týmové kolegy Marca Bulaciu a Marcela Der Ohanessiana (BOL/RA) z prvního místa průběžného pořadí kategorie.

Norsko-britské duo startovalo do závěrečné Powerstage s náskokem 20,2 sekundy. Bulacia dělal co mohl, aby čas stáhl. Dvacetiletý rodák z Bolívie sice byl v poslední měřené zkoušce rychlejší než jeho zkušený týmový kolega, ale ne dostatečně. „S naší prací o tomto víkendu jsem velmi spokojen. Andreas byl dnes rychlejší, ale my jsme měli velmi dobré tempo a jsme rádi, že jsme vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo bez problémů dovezli do cíle,“ řekl Bulacia. Mikkelsen tímto vítězstvím zvýšil své celkové vedení v průběžném hodnocení jezdců kategorie WRC2. Také tým Toksport WRT zvýšil odstup od pronásledovatelů v celkovém hodnocení týmů. „Pro celkové výsledky to vypadá dobře. Skvělý výsledek pro tým. Auto bylo po celý víkend perfektní,“ shrnul Mikkelsen.

V kategorii WRC3 se posádky Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak z Polska a Britové Chris Ingram/Ross Whittock, obě s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo, snažily stíhat vedoucí dvojici Yohan Rossel/Alexandre Coria. Oba Francouzi se však udrželi na prvním místě kategorie. Kajetanowicz se Szczepaniakem se nakonec museli spokojit s druhým místem, 14,5 sekundy před mistry Evropy v rallye z roku 2019 z Anglie. Za nimi skončilo finské duo Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen s dalším vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo týmu Toksport WRT. Kajetan Kajetanowicz si tímto výsledkem upevnil druhou pozici v celkovém pořadí kategorie WRC3. Mezi prvními deseti posádkami v této kategorii je sedm jedoucích s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo.

Celkové pořadí na Acropolis rallye (WRC2)

1. Mikkelsen/Edmondson (N/GB), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +3.37:27,1 h
2. Bulacia/Der Ohannesian (BOL/RA), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +16,7 s
3. Gryazin/Aleksandrov (RAF/RAF), Ford Fiesta Rally2, +4:45,0 min
4. Linnamäe/Morgan (EST/GB), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +6:02,0 min
5. Prokop/Michal (CZ/CZ), Ford Fiesta Rally2 Mk2, +9:02,7 min
6. Johnston/Kihurani (USA/USA), Citroën C3 Rally2, +9:27,6 min

První 3 celkového pořadí po 9. z 12 rallye (WRC2)

1. Andreas Mikkelsen (N), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 126 bodů
2. Marco Bulacia (BOL), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 104 bodů
3. Mads Østberg (N), Citroën C3 Rally2, 96 bodů

Celkové pořadí na Acropolis rallye (WRC3)

1. Rossel/Coria (F/F), Citroën C3 Rally2, +3.39:15,4 h
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (PL/PL), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +32,8 s
3. Ingram/Whittock (GB/GB), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +58,9 s
4. Lindholm/Korhonen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +3:04,8 min
5. Kehagias/Tsaousoglou (GR/GR), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +16:16,1 min
6. Panagiotis/Nikolopoulos (GR/GR), Citroën C3 Rally2, +16:23,9 min

První 3 celkového pořadí po 9. z 12 rallye (WRC3)

1. Yohan Rossel (F), Citroën C3 Rally2, 155 bodů
2. Kajetan Kajetanowicz (PL), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 105 bodů
3. Nicolas Ciamin (F), Citroën C3 Rally2, 57 bodů

Čísla dne: 1 – 2
Po devíti kolech FIA Mistrovství světa v rally 2021 patří jezdcům s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo první a druhá pozice v celkovém hodnocení kategorie WRC2. Nor Andreas Mikkelsen vede před kolegou z týmu Toksport WRT Marcem Bulaciou z Bolívie o 22 bodů. Tým Toksport WRT současně vede pořadí týmů kategorie WRC2.