Italská rally na Sardinii: Kopecký/Dresler navýšili své vedení v kategorii WRC 2 a jsou celkově s vozem ŠKODA FABIA R5 na devátém místě

› Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) navýšili během nejdelšího dne soutěže své vedení v kategorii WRC 2 v Italské rally na Sardinii a posunuli se na celkové deváté místo
› Všechny nejrychlejší časy v kategorii WRC 2 si připsaly posádky s vozy ŠKODA
› Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn týmu Printsport (ŠKODA FABIA R5) stále ve skvělé formě na druhém místě

Alghero/Itálie, 10. června 2017 – Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) stále kontrolují první pozici v šampionátu World Rally Championship (WRC 2) na Italské rally na Sardinii. Od okamžiku, kdy se ve druhé rychlostní zkoušce dostali na první místo, nebylo jejich vedení v kategorii WRC 2 nikdy v ohrožení. Jejich mladší týmoví kolegové Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn dosáhli s vozem ŠKODA FABIA R5, nasazeným v týmu Printsport, svého třetího nejlepšího času v kategorii WRC 2. V poslední rychlostní zkoušce dne se Jan Kopecký posunul na deváté místo v celkovém pořadí s rozdílem 0,9 sekundy.

Týmy, které se účastní sedmého podniku světového šampionátu World Rally Championship, musely dnes vstávat velmi brzy. Již v pět hodin ráno, tedy ještě před svítáním, opustil první vůz přístav v překrásném městě Alghero, situovaném na severozápadním pobřeží ostrova Sardinie. První rychlostní zkouška s délkou 15 km byla pro všechny týmy náročnou ranní rozcvičkou. Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) byli „probuzení“ a zajeli zde svůj první nejrychlejší čas dnešního dne. Za nimi dojela posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn. Na další náročné zkoušce Mondi di Ala s délkou 28 km zaznamenal mladý Nor Veiby svůj třetí nejrychlejší čas na Sardinii.

Náročná šotolinová rychlostní zkouška Monte Lerno s délkou 28 kilometrů dostala mnoho týmů do potíží. „Dvanáct kilometrů před cílem rychlostní zkoušky jsem se domníval, že mám defekt, a na chvíli jsem zpomalil. Pak jsem ale zjistil, že je vše v pořádku,“ komentoval svůj výkon Jan Kopecký. I přesto byl v kategorii WRC 2 nejrychlejší. Jeho kolega O. C. Veiby se však ztratil v prachu: „Vůz přede mnou měl defekt. Do cíle této rychlostní zkoušky jsem dojel v prachu a ztratil jsem nějaký čas. I tak byl ale dnešek pro mě dobrý a zaznamenal jsem zlepšení,“ řekl v poledne ve městě Alghero Veiby. V kategorii WRC 2 neměly vozy ŠKODA na prvních dvou místech žádné potíže. Soupeři s vozy jiných značek se potýkaly s nástrahami náročných šotolinových rychlostních zkoušek.

Odpoledne byl naplánován druhý průjezd těchto rychlostních zkoušek, jejich povrch byl ale více zničený. Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) vyrazili ze servisní zóny v bojovné náladě dostihnout vedoucího třídy RC2 Erica Camilliho (Ford Fiesta R5). Se třemi nejrychlejšími časy v řadě si Kopecký nejen zvětšil náskok ve vedení v kategorii WRC 2, ale posunul se také do vedení třídy RC2 a na devátou pozici celkového pořadí s náskokem pouhých 0,9 sekundy na Camilliho.

Rozhodující klání Italské rally se odehraje v neděli ve čtyřech rychlostních zkouškách na 42 kilometrech v okolí města Alghero.

Průběžné pořadí Italské rally na Sardinii po druhé etapě (WRC 2)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 3:06:30.2 h
2. Veiby/Skjaermœn (N/N), ŠKODA FABIA R5, +1:31.3 min
3. Katsuta/Salminen (JPN/FIN), Ford Fiesta R5, +5:58.3 min
4. Rossel/Fulcrand (F/F), Citroën DS3 R5, +8:52.2 min
5. Loubet/Landais (F/F), Ford Fiesta R5, +23:23.2 min

Číslo dne: 9
Po poslední rychlostní zkoušce dne je Jan Kopecký na celkově devátém místě s náskokem 0,9 sekundy.