Turecká rallye: Kopecký z týmu ŠKODA zvítězil ve WRC 2; ŠKODA má týmový titul pro kategorii WRC 2

› Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler vítězstvím na Turecké rallye učinila velký krok směrem k zisku titulu mistrů světa v kategorii WRC 2
› ŠKODA Motorsport získala již po čtvrté v řadě v kategorii WRC 2 mistrovský titul mezi týmy
› ŠKODA byla nejsilnější značkou na Turecké rallye, trojice vozů ŠKODA FABIA R5 se umístila v první desítce celkového hodnocení, tedy mezi mnohem výkonnějšími vozy WRC
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Gratuluji Janovi a Pavlovi. Po několika nepříjemnostech ukázali značnou psychickou odolnost a opět podali bezchybný výkon.“

Marmaris, 16. září 2018 – Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) vítězstvím na Turecké rallye (13.–16. 9. 2018), která je 10. ze 13 kol mistrovství světa, učinila velký krok směrem k zisku titulu mistrů světa v kategorii WRC 2. Matematicky by je mohli předstihnout pouze týmoví kolegové Pontus Tidemand a Jonas Andersson. To znamená, že jezdecký titul připadne v každém případě továrnímu jezdci ŠKODA. Tým ŠKODA Motorsport navíc již po čtvrté v řadě získal mistrovský titul v hodnocení týmů, a to tentokrát s předstihem tří soutěží (podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA).

Rally Turkey Marmaris 2018 měla pro tovární posádky ŠKODA průběh doslova jako na houpačce. Po pátečním odstoupení Pontuse Tidemanda s Jonasem Anderssonem kvůli poškození jejich vozu ŠKODA FABIA R5 se po dvou defektech v pátek a po sobotních potížích s převodovkou nakonec podařilo Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi vrátit se do čela Turecké rallye a zvítězit v ní. Pro úřadujícího mistra České republiky tedy pokračuje sezóna z říše snů.

Duo Kopecký/Dresler vyhrálo v sezóně 2018 každou soutěž, do níž nastoupilo. Úspěšní byli v mistrovství světa v kategorii WRC 2 na Rallye Monte-Carlo, Francouzské rallye na Korsice, Italské na Sardinii, stejně jako v Německé rallye a naposled nyní v Turecku. Po šesti vítězstvích v mistrovství České republiky tato dvojice s předstihem vybojovala také letošní domácí mistrovský titul. Poté, co Kopecký vyhrál v Turecku, již matematicky může získat titul buď on, nebo jeho týmový kolega Pontus Tidemand. Navíc, ŠKODA Motorsport s předstihem tří soutěží získala titul mistra světa v hodnocení týmů. Letošní triumf je již čtvrtým v řadě (podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA).

Mezi deset celkově nejlepších posádek, tedy včetně mnohem výkonnějších vozů kategorie WRC, se na letošní Turecké rallye dostala také trojice vozů ŠKODA FABIA R5. Díky tomu byla značka ŠKODA letos v Turecku nejsilnější. Henning Solberg a spolujezdec Ilka Minor (N/A), kteří nebyli zapsaní do kategorie WRC 2 a jeli s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5, dojeli na senzačním celkovém šestém místě. Vítězové kategorie WRC 2 Jan Kopecký a Pavel Dresler Tureckou rallye dokončili na celkově sedmém místě, zatímco další privátní posádka s vozem ŠKODA – Chris Ingram/Ross Whittock – obsadila třetí pozici v kategorii WRC 2 a současně dojela na celkově devátém místě.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Tento vynikající výsledek je významnou odměnou pro celý tým. Gratuluji Janovi a Pavlovi. Po několika nepříjemnostech ukázali značnou psychickou odolnost a opět podali bezchybný výkon.“

Šťastný byl v cíli také Jan Kopecký: „Velmi děkuji celému týmu, že mi připravil skvělý vůz ŠKODA FABIA R5, který se těmto náročným cestám dokázal postavit. Nyní jsme s Pavlem velmi blízko tomu, abychom korunovali svou letitou spolupráci ziskem mistrovského titulu v kategorii WRC 2.“

Konečné pořadí Turecké rallye (WRC 2)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 4:17.49,7 h
2. Tempestini/Itu (ROM/ROM), Citroën C3 R5, +1.11,9 min
3. Ingram/Whittock (GB/GB), ŠKODA FABIA R5, +1.56,1 min
4. Kajetanovicz/Szepaniak (PL/PL), Ford Fiesta R5, +2.48,7 min
5. Heller/Olmos (CHL/CHL), Ford Fiesta R5, +7.41,2 min

Aktuální pořadí mistrovství světa v kategorii WRC 2 (po 10. ze 13. kol)

1. Jan Kopecký (CZ) ŠKODA, 125 bodů
2. Pontus Tidemand (S), ŠKODA, 93 bodů
3. Gus Greensmith (GB), Ford, 55 bodů

Číslo dne: 11
Tovární posádka ŠKODA ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler v letošní sezóně vyhrála každou z jedenácti letošních rallye, do nichž nastoupila. Patří mezi ně pět triumfů v kategorii WRC 2 mistrovství světa a pět vítězství v mistrovství České republiky.