Polská rally: Tidemand z týmu ŠKODA Motorsport zvětšil svůj náskok ve vedení WRC 2, premiérové vítězství pro Ole Christiana Veiby

› Tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport Pontus Tidemand a spolujezdec Jonas Andersson svým druhým místem na Polské rally zvětšila svůj náskok na celkově prvním místě v kategorii WRC 2
› Vedoucí posádka Asijsko-pacifického šampionátu Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (ŠKODA FABIA R5) zaznamenala první vítězství v mistrovství světa rally (WRC 2)
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Nyní má Pontus nejlepší pozici pro zisk titulu v kategorii WRC 2. Gratuluji Ole Christianovi k jeho prvnímu vítězství.“

Mikolajki/Polsko, 2. července 2017 – Po osmé v řadě v sezóně 2017 vyhrál tým s vozem ŠKODA FABIA R5 podnik mistrovství světa rally v kategorii WRC 2. V Polské rally zvítězil aktuální lídr Asijsko-pacifického šampionátu – posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) – jedoucí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 týmu Printsport. Bylo to první vítězství této dvojice v rámci mistrovství světa. Po čtyřech vítězstvích v kategorii WRC 2 pro tým ŠKODA Motorsport v letošní sezóně dojel v Polské rally Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem (S/S) na druhém místě.

Poslední den se počasí znovu zhoršilo a stejně jako během prvního dne, i v neděli bylo deštivo. Intenzivní srážky opět proměnily šotolinové povrchy v regionu Mazurských jezer ve velmi kluzké a zrádné trati. Poté, co Pontuse Tidemanda postihl v sobotu odpoledne defekt, který jej stál hodně času, byl souboj o první místo v kategorii WRC 2 v podstatě rozhodnutý. Mladý jezdec Ole Christian Veiby si zásluhou bezchybné a koncentrované jízdy dojel pro své první vítězství v mistrovství světa kategorie WRC 2 a posunul se díky němu na druhé místo v celkovém hodnocení letošního šampionátu.

„Gratuluji oběma posádkám. Vítězství Ole Christiana a Stiga Runeho potvrdilo, že jsou nejen opravdu rychlí, ale také velmi chytří. Pro nás je tento výsledek dalším potvrzením správnosti našeho rozhodnutí angažovat je pro značku ŠKODA v Asijsko-pacifickém šampionátu. Bodově cenné druhé místo pro Pontuse a Jonase znamená nejlepší výchozí pozici pro celkové vítězství v letošní sezóně,“ komentuje nadšený šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek výsledky ve městě Mikolajki.

Pontus Tidemand byl nejrychlejší na třech z posledních čtyř rychlostních zkoušek v kategorii WRC 2, což mu upevnilo druhé místo v cíli a přineslo zisk potřebných bodů do celkového hodnocení šampionátu. „Mrzí mě, že defekt zastavil můj krásný souboj s Ole Christianem. Gratuluji mu ke skvělému výkonu. Nicméně body získané za druhé místo mě posunuly do velmi dobré výchozí pozice pro zisk titulu v letošní sezóně. A právě to byl nakonec i můj hlavní cíl,“ uzavírá vedoucí muž kategorie WRC 2 ze Švédska.

Osmá rally mistrovství světa opět ukázala, že ŠKODA FABIA R5 je jednoznačně nejrychlejším a nejspolehlivějším vozem kategorie WRC 2. Na konci Polské rally v Mikolajki byly týmy s vozy ŠKODA na prvních čtyřech místech v kategorii WRC 2. V celkovém hodnocení po osmi odjetých podnicích mistrovství světa vede v kategorii WRC 2 Pontus Tidemand (tovární jezdec ŠKODA) se 118 body před druhým stájovým kolegou Ole Christianem Veibym (68 bodů).

Číslo dne: 8
Od první letošní rally mistrovství světa v Monte Carlu vyhrály týmy s vozy ŠKODA FABIA R5 každý z osmi podniků kategorie WRC 2